войтизарегистрироваться

Замок Чинадиево, Чинадиево

Замок Чинадиево

Я здесь был
Хочу побывать
ФОТО ЗАМКА "ЗАМОК ЧИНАДИЕВО"
ОПИСАНИЕ ЗАМКА "ЗАМОК ЧИНАДИЕВО"

Скалічений радянськими солдатами

1944 року перейменували ще один населений пункт Сент-Міклош (Святий Микола по-нашому), щоправда, цього разу перейменовували німці. Село стало називатись Чинадієво (воно знаходиться за сім километрів від Мукачевого). Кажуть, що ця назва походить від того, що до XX століття тут пани чинили розправу над кріпаками.
Сент-Міклош не схожий на інші замки, нема там ані зубчастих стін, ані підвісних мостів, ані гостроверхих башт. Це невелика двоповерхова будівля під черепичним дахом. Нема в ньому штатного привида. Тільки дві башти, велика кількість бійниць та стіни завтовшки з метр свідчать про його бойову трагічну історію. Колись замок був захищений ровами, валами, рікою (їх уже давно нема). За сім століть він змінив дуже багато власників. Та найбільшої біди тут наробило військо поляка Любомирського у 1700-му році. А під час реставрації у XVIII столітті в стіні знайшли замурований скелет. Після реставрації замок був оточений розкішним парком з клумбами і фонтанами.
Потім тут була в'язниця, спочатку австро-угорська, пізніше німецька. А ще трохи згодом прийшли наші і поселили тут сільраду. Змінив її лісгосп, нарешті замок зробили гуртожитком для солдат, які будували автодорогу. Радянські солдати виявилися нічим не кращими за угорську армію XVI століття. Кам'яні обрамлення під двері повиривали (уціліло тільки два) і зробили з них бордюри. Заклали цеглою таємний хід, яким можна було ходити замком непоміченим. Перефарбували кімнати на свій смак. Пробили двері на дах, через що замок нахилився в один бік т. ін. Замок перетворився на розорену й засмічену коробку без даху, вікон та дверей поряд з автобазою, яка прикрасила територію колишнього саду старими цистернами та іншим металобрухтом. Якби не художник-реставратор Йосип Бартош, який узяв замок під свою опіку відновлючи його, від Сент-Міклоша залишився б хіба що фундамент. До речі, на відміну від реставрації Паланку, Сент-Міклош зараз реставрується за всіма правилами: стіни одніє зали пофарбовані в колір, який вони мали у XV столітті, вітраж на вікнах теж відновлено. Окрім цього, тепер тут кілька разів на рік збираються художники і музиканти. Одне слово, Сент-Міклош єдиний на Закарпатті замок, що перебуває в більш-менш нормальному стані. На жаль, таким людям, як Йосип Бартош наша держава нічим не допомагає, йому доводиться шукати гроші в Угорщині й вкладати у реставрацію власні кошти, зароблені від продажу своїх картин.
 

ЗАМОК ЗАМОК ЧИНАДИЕВО НА КАРТЕ
Выбор категории
ОТЗЫВЫ О ЗАМКЕ "ЗАМОК ЧИНАДИЕВО"
Ольга жовква, 12.05.2014   ответить   удалить ложный комментарий
Просто зачаровані замком. Раджу всім туди завітати. А сама екскурсія по замку заслуговує найкращих похвал - настільки емоційно захоплюючі розповіді я не слухала ніде. Дякуємо .
Лена Павлоград,19.02.2014, 19.02.2014   ответить   удалить ложный комментарий
Да замок прекрасный.Жаль что нашему правительству не нужна история. Спасибо владельцам и всем людям которые поддерживают его существование!
Замок просто завораживает. Я не знаю почему но туда хочется вернуться снова. Я была в Чинадиево два раза и это волшебное место. А особенно пан Бартош! Осень 2013 года мы с друзьями имели честь познакомиться с паном Бартошом и слушать его историю о замке ВОЛШЕБНО. Я ещё приеду!
Неодмінно треба його відвідати
село Смильно Дрогобческий район.Это моя вторая родина(это родина отца,а он очень порядочный и заслуженный человек и родился до того как немчура пришла, а перед моим, отцом. мой пра дед в звании капитана австро -венгерских войск учавствовал в первой мировой)Я прошел Алмаату и Фергану 86-87 г. и в итоге закончил свою службк в звании капитана.Я горжусь , тем ,что у меня в военном билете записанно Украинец(хотя я родился и вырос в далекой холодной и снежной Сибири (г.Красноярск))
Від замку я просто у захваті! Їхала подивитись на ще один замок у череді вже побачених, а потрапила у захоплюючу подорож у середньовіччя. Замок вражає своєю історією. Можливо, частина цієї історії - вигадка. Але та вигадка дуже романтична. Та і яка різниця - чи то правда, чи то вимисел. Головне, що зберігається наша з вами історія. Історія, що відбувалася колись на теріторії нинішньої незалежної України. Слава таким патріотам нашої держави, як Йосиф Бартош!
З Днем Незалежності України!
24.08.2012
Замок действительно загадочный и уникальный.Под большим впечатлением и от самого строения и от Иосипа Бартоша - он проводил экскурсию и просто заразил своей любовью к этому месту и к удивительной женщине - Илоне Зрини - которая жила и любила здесь! Красивая история этой, по истине настоящей, Женщины - умеющей Любить, Воевать и быть Патриотом своего народа! Обязательно побывайте там и послушайте - проникнитесь! А еще посмотрите на фото - это восстановленные собственными силами комнаты и уникальная коллекция крашенок - это техника придумана женой - Татьяной - Иосипа Бартоша.После покраски в луковой шелухе рисунок вышкрябывается - так красиво! Здесь проводятся выставки художников, концерты и даже венчания - замок живет! И все благодаря не государству, а простым людям, любящим свою землю и историю. Спасибо им!
эукомис биколор, 5.07.2011   ответить   удалить ложный комментарий
вот бы записные патриоты,которые так любят кричать о своей любви к Неньке и пожертвовали бы на реставрацию этого и еще энного количества любимых исторических развалин несколько монет из всего нажитого "непосильным трудом". А замок - прелестный.
Наталья Киев, 13.05.2011   ответить   удалить ложный комментарий
История замка удевительная.Советую всем посетить замок в Чинадиеве и не отказывайтесь от экскурсии.
із всіх замків,які мені довелось побачити, Чинадіівський замок найбільш загадковий. Тут дуже привітний хазяін та його жінка. Побувавши тут лише один раз я дістала масу хороших вражень, тож при нагоді неодмінно відвідаю його ще раз!
я турист-любитель, але займають більш-менш професійно і збираю інформацію про визначні місця України (переважно Західної, просто поблище, можна поїхати і подивитись). Стикаюсь із тим що ми не знаємо історії свого краю і навіть не уявляємо де ми живемо. Через війни втрачено надзвичайно багато памяток архітектури котрі ідентифікують нас як стару націю із багатою історією. Дай Боже нам дожити до тих часів коли й у нас буде як у Швейцарії кожен замок підсвічуватись і ми гордитимемось тим що маємо.
Лена Одесса, 9.02.2010   ответить   удалить ложный комментарий
Побывали там летом 2009. Встретил нас видимо сам хозяин замка очень приветливо, рассказал массу легенд. Оказывается романтика в истори замка занимает важное место, а не только войны. Действительно замок существует только на пожертвования случайных туристов. Очень жаль. Еще раз большое спасибо владельцам.
имя
комментарий
УРА! Отзыв регистрации не требует!
Крым - просто незаменимое место для отдыха летом....
Поезда следующие в Ужгород обязательно сделают...
Погода в Чинадиеводругой город
днем:0...0 °C
ночью:0...0 °C
Последние комментарии
Виктория, 11:58
Виктория, 11:53
Вопрос-Ответ
5 случайных отчетов
В Закарпатской области Украины в черте пгт Солотвино...
Иософатова долина - ущелье возле пещерного города Чуфут-кале...
Крым. Май 2009г. Ниже водопада Джурла по течению, река Алака...
Настоящие путешественники, которые несут за плечами тяжёлый...
У жд вокзала в Киеве издалека слышны выкрики зазывал маршрутных...