войтизарегистрироваться

Таємничий підземний хід у Батурині (легенда), Батурин

Таємничий підземний хід у Батурині (легенда)

Я здесь был
Хочу побывать
ФОТО ДОСТОПРИМЕЧАТЕЛЬНОСТИ "ТАЄМНИЧИЙ ПІДЗЕМНИЙ ХІД У БАТУРИНІ (ЛЕГЕНДА)"
ОПИСАНИЕ ДОСТОПРИМЕЧАТЕЛЬНОСТИ "ТАЄМНИЧИЙ ПІДЗЕМНИЙ ХІД У БАТУРИНІ (ЛЕГЕНДА)"

У червні 2008 року надійшло сенсаційне повідомлення: у Батурині неподалік від церкви Воскресіння Господнього виявлено підземний хід. У колишню гетьманську столицю терміново виїхали фахівці Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Це досвідчені археологи: Володимир Руденок, завідувач відділом наукових досліджень печер та пам’яток археології і Тетяна Новик, науковий співробітник відділу фондів. Науковці обстежили виявлену порожнину.

Підземний хід за попередніми даними можна датувати ХVІІ-ХVІІІ ст. Археологам вдалося пройти тунелем лише 9 метрів, далі підземний хід виявився заваленим. Печера створена людьми і завершується біля річки Сейм. На початку тунель має ширину 3 метри, тобто ним можна було проїхати й на коні. Деякі науковці висловили припущення, що виявлена печера – потаємний підземний хід через який у 1708 році зрадник полковник Ніс провів російські війська Меншикова в оточений Батурин.

Згадаймо листопад 1708 року. Меншиков кілька разів кидав свої війська на стіни Батурина, але українські козаки мужньо захищали місто та його укріплення. Рови заповнилися трупами, але запекла битва тривала й за стінами Батурина. Меншиков вирішив відступити від Батурина й навіть перейшов річку Сейм. Він мусив поспішати, бо вже наближалися шведи із гетьманом Мазепою. Але тут на допомогу Меншикову прийшов прилуцький полковник Ніс. Він допоміг увійти в місто військам Меншикова через потаємний хід вночі, коли козаки спали…

Науковці вирішили продовжити дослідження таємничого підземного ходу. Згодом підземним ходом зацікавився і Президент України. У червні він відвідав Батурин та ознайомився з ходом виконання ремонтно-реставраційних робіт на території Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця». Хоча охорона була категорично проти, Віктор Ющенко спустився в тунель і оглянув його. Відроджували підземний хід шахтарі – ВАТ «Донвугілляпостачання». За словами головного інженера підприємства, бригада шахтарів в кількості 15 чоловік працювала на території Батуринської фортеці з 28 липня. За цей час вони зробили 57 метрів прокопу в перерізі 4 метри. Було вивезено 600 тон породи. Хоча роботу такого профілю підприємство виконувало вперше, але технологія прокопу майже така сама, як і на шахті. Люди працювали цілодобово: в три зміни по 8 годин. В кожній зміні працювало п’ятеро шахтарів. Зрозуміло, що будівництво підземного було ходу набагато легше, ніж у XVII ст., оскільки нині існує сучасне оснащення, яке дозволяє працювати у темряві.

Нині таємничий підземний хід відновлено. Нещодавно його відвідав археолог Володимир Руденок, він спокійно, хоча і в темноті, пройшов таємничим тунелем від початку до завершення. Мовби ходив підземеллям ще у тривожному ХVІІІ століті.

ОТЗЫВЫ О ДОСТОПРИМЕЧАТЕЛЬНОСТИ "ТАЄМНИЧИЙ ПІДЗЕМНИЙ ХІД У БАТУРИНІ (ЛЕГЕНДА)"
Читаю в коментарях про серце УКРАЇНИ - Б А Т У Р И Н. Таке вреження, що розмовляю з кацапами! Та хоч про Батурин пишіть УКРАЇНСЬКО МОВОЮ, фОрумщікі! Всюди кацапня, всюди запхає своє рило!! Коли ж вас світ знищить?!!!
Национального историко-культурного заповедника "Гетманская столица". Адрес и режим работы заповедника: г. Батурин, ул. Гетманская, 74, e-mail: [email protected]. Сайт: http://www.baturin-capital.gov.ua
Администрация заповедника: с 9-00 до 17-00, обеденный перерыв - с 13-00 до 14-00, выходные дни - суббота, воскресенье. Тел: (04635) 4-84-37. Справки по телефону: (04635) 4-80-08.
Музей - Дом Генерального судьи В. Кочубея. Режим работы: с 9-00 до 17-00, без перерыва на обед, выходной - понедельник. Тел. (04635) 48-2-43.
Музей археологии. Режим работы: с 9-00 до 17-00 без перерыва на обед, выходной - понедельник. Тел. (04635) 48-853. Ольга
Цитадель Батуринской крепости. Режим работы: 9-00 до 17-00 без перерыва на обед, выходной – понедельник. Тел. (04635) 48-696.
Дворцово-парковый ансамбль Кирилла Разумовского. Режим работы: вторник, среда, четверг, пятница, с 10-00 до 17-00, обеденный перерыв 13-00 до 14-00, суббота, воскресенье, с 9-30 до 17-00 без обеденного перерыва, выходной день - понедельник, санитарный день - последняя пятница каждого месяца. Тел. (04635) 48-651.
Добрый вечер! Скажите, есть ли номер мобильного телефона с кем можно договориться за экскурсию? спасибо.
Палац Кирила Розумовського Найбільш відомими пам’ятками архітектури є палац Кирила Розумовського (1799 – 1803 ), Воскресенська церква – усипальниця останнього гетьмана України, будинок Кочубея (кінець XVII ст.)
Сколько еще на Украине есть славных мест нашей истории. Только в нынешние времена власть придержащим не до них. Батуринские раскопки одни из редких исключений.
У Батурині варто побувати!!!
шахтеры с отбойными молотками раскопают и не только батурин им токо заплати а насчет находок то в киев ехать не надо свои арсеналы есть поблизости
Якось мені довелося жити у Батурині...Чесно кажучи приїздити в гості (ненадовго) набагато класніше аніж жити,але той хто там не був після реставрації пам'яток,і хто не був у музеї(в якому,до речі,є ті знахідки,які археологи розкопали)абсолютно не має права комусь розказувати хто там проводив розкопки.А приїхати влітку на екскурсію,на пару днів,рекомендую-не пошкодуєте. P.S.Я бачила тих студентів(молодих археологів),які проводили розкопки-вони не мали відбійних молотків.
Борис, вы бы не разглагольствовали сидя у компутера, а встали бы и съездили. И узнали бы что к чему.
А я и не знал, что теперь археологические объекты раскапывают шахтеры с отбойными молотками! Так конечно значительно легче, чем археологам с их совочками и кисточками. А если понадобятся "археологічні знахідки", их можно и на заводе "Арсенал" в Киеве изготовить! Красота!
имя
комментарий
УРА! Отзыв регистрации не требует!
Погода в Батуринедругой город
днем:0...0 °C
ночью:0...0 °C
Последние комментарии
Виктория, 11:58
Виктория, 11:53
Вопрос-Ответ
5 случайных отчетов
Сегодня хочу рассказать Вам о прогулке по славному городу-герою...
План на второй день - поездка в Никиту, а именно в Никитский...
Последнее время приезжаю в Киев в качестве туриста и каждый...
Многочисленные фото, отзывы, видео не способны передать...
Тростянец Сумской области городок небольшой - всего 23...