войтизарегистрироваться

Поездка в Шаргород

Я здесь был
Хочу побывать
ФОТО ОТЧЕТА "ПОЕЗДКА В ШАРГОРОД"
ОПИСАНИЕ ОТЧЕТА "ПОЕЗДКА В ШАРГОРОД"

    Про "еврейские местечки" (штетл на языке идиш) хоть раз слышал наверное каждый - не из литературы, так из анекдотов. Местечки (то есть "городки") в Речи Посполитой были чем-то вроде ПГТ - при городском хозяйстве (торговля, кустарные производства), они не имели городских прав. Поэтому не удивительно, что евреи заселяли в первую очередь местечки - на землях Речи Посполитой сложилась как бы параллельная страна, живущая по своим законам и четко отделенная от наций, владевших этими землями. Странная, одновременно смешная и трагическая, трогательная и загадочная цивилизация ашкенази, уничтоженная в итоге нацистами.<br>
    Осколки этой цивилизации по сей день разбросаны по Украине, Беларуси, Литве, Польше. Один из таких осколков - городок Шаргород (6,9 тыс. жителей) в Винницкой области, который мне отрекомендовали как "самое хорошо сохранившееся еврейское местечко". Евреев тут давно уже нет, но сохранились улочки и домики, а также старейшая синагога Украины. Впрочем, христианские памятники тут тоже есть.

ОТЗЫВЫ ОБ ОТЧЕТЕ "ПОЕЗДКА В ШАРГОРОД"
Александр Бондарчук, 4.10.2020   ответить   удалить ложный комментарий
Для моей семьи Шаргород стал 2014 Г. временным родным городом.
Убегая с семьей из города Славянская Дон обл (был охвачен боевыми действиями, агрессией РФ)
Нас добро желательно приют ила семья. Мы от всего сердца благодарны семье Сосна Николая Петровича и его матери, которую я полюбил как родную.
Щодо "неряшливосити" єврейських кварталів - то дійсно, про них є просто-таки страхітливі відгуки (напр., в одному з львівських передмість, якщо не помиляюся). Списувати їх (ці відгуки) на якусь там "юдофобію", звісно, смішно.
Але, звісно, це навряд про Шаргород (принаймні).)) (Хоча й не знаю, як він виглядав сторіч два-три тому).
А ось будувати споруди "в безладі" - це насправді типово українська традиція (яку в тому числі й Євреї, звісно, переймали). Позірний "безлад" - це не що інше, як принципова "прив'язка" усіх споруд до навколлишнього ландшафту (вигинів річок, різних узвишь, балок, та ін.) та природи взагалі, завдяки чому ансамбль хоч монастирської, хоч міської, хоч сільської забудови виглядають налзвичайно мальовничо в, можна сказати, неподільному злитті з природою, з якою чудово гармоніюють, замість того, щоб "давити" на неї.
Це типова традиція нашої архітектури, яку переймали місцеві меншини (в якихось деталях, звісно, пристосовуючи її до власних уподобань).
Так що це не зовсім "сваливание в кучу".)))
Тіснота кварталів - тут вже напевне справа не в погромах!)) (Інакше, гадаю, Євреїв тут би ніколи не було "80%" коли б справді постійно довелося жити в їх "очікуванні". З якої б це речі, коли тут і так було повно меншин, які чудово уживалися! Війни - іншща справа: так тоді , вибачте, усім діставалося! Просто Поляки та Українці ніколи не були такими скурпульозними в підраховуванні своїх жертв.)
Справа радше в сильній внутрішній спайці - можна сказати, залізній внутрішній дисципліні - всякої єврейської громади. Вона просто значною мірою протиставлялася решті націй (напр., читав таке: ту, що вийшла заміж за інородця, в громаді "відспівували", як мертву) - І таким тісним забудуванням, можливо, ніби як відмежовувалася від зовнішнього світу (принаймні, Українці - в них пярмо протилендо архітекутра садиб побудована в цьому питанні): можливо, дався взнаки "східній" колорит через близьку присутність Татарів, абощо... Ну це вже суто моє припущення: брехать не хочу.
У Шаргорода є великі перспективи стати туристичною перлиною.
Александр. 21.12.2017, 20.12.2017   ответить   удалить ложный комментарий
Мой любимый Шаргород! Моя ностальгия, моя лебединая песня. Люблю тебя.
хто хоче більше знати який Шаргород був колишні часи, коли жили більше євреїв - раджу подивитися фільм "Блукающие звезди".Цікаво подивитись на ті місця які виглядали 30 років тому.
Галина.29.05.2015, 29.05.2015   ответить   удалить ложный комментарий
Щиро дякую за можливість познайомитись з таким старовинним містом Шаргородом.Не так далеко живу,а поїхати не має часу. Така кількість фото дає можливість уявити,подумати,пригадати історію("покопатись" в ній).Якщо хтось хоче доповнити іншими фото ,буде цікаво.Взагалі ,якщо місцеве самоврядування цікавиться думкою індивідуальних туристів про їхнє місто, то можливо зможуть подумати і про благоустрій окремих територій,зберігаючи його самобутність.
НАШЕ МІСТО ПРЕКРАСНЕ!
мені м.Шаргород дуже подобається ,а якщо комусь не подобається то неварто його навідувати !!! Оксана
Я такую чушь про Шаргород не слышала! Это с чего он бедный и убогий?! Видимо у писавшего внутренний мир таков!!!
Насправді все не так погано. Шаргород це красиве, тихе містечко і не такі ми бідні, як здається на перший погляд. Насправді цікаво читати враження людей, про своє рідне місто, навіть якщо вони негативні.
Если,что-то писать о Шаргороде,сначала надо изучить хотя-бы елеменрарность.
за рекой не Калиновка,а Слобода-Шаргородская.
И вот такие "люди"делают "историю" стыдно.
Судячи з твоїх коментарів до фото (про зображення на яких ти не маєх жодної уяви) мені здалося що ти не сповна розуму(це вже помякшене судження)
имя
комментарий
УРА! Отзыв регистрации не требует!
Погода в Шаргородедругой город
днем:0...0 °C
ночью:0...0 °C
Последние комментарии
Виктория, 11:58
Виктория, 11:53
Вопрос-Ответ
5 случайных отчетов
Национальный Музей Чернобыля - место, в котором должен...
Мукачево наряду с Ужгородом является красивейшим городом...
Настоящие путешественники, которые несут за плечами тяжёлый...
На прошлых выходных ездили в интересное место, находящееся...